News
Slinga terapija Ludzas medicīnas centrā

     Slinga terapija jeb elastīgo saišu terapija ir zinātniski pierādīta fizioterapijas metode, kuru īsteno, izmantojot speciālu aprīkojumu. Tā piemērota dziļās muskulatūras stiprināšanai, mugurkaula un ķermeņa stabilizēšanai, attīsta ķermeņa spēku un koordināciju. Vingrošanas programma katram tiek veidota individuāli – atbilstoši vajadzībām un fiziskai sagatavotībai.

     Diagnostikas laikā tiek veikta muskuļu izturības pārbaude, lai noteiktu “vājās vietas” balsta un kustību sistēmā un attīstīt tās.

     Ārstēšanās iespējas ir ļoti plašas – neiroloģisku un ortopēdisku slimību gadījumos, pēc ķirurģiskām manipulācijām, sporta medicīnā, kā arī visām vecuma grupām, sākot no bērniem, līdz senioriem.

     Profilakses nolūkā elastīgo saišu terapiju izmanto, lai palielinātu muskuļu spēku, izturību un stiprinātu dziļo muskulatūru vai atbrīvotu saspringtos muskuļus.

     Līdzvērtīgs profilaktiskais efekts tiek panākts, veicot atrakciju jeb stiepšanu, kad tiek iestieptas locītavu saites, muskuļi un samazināta kompresijas slodze uz locītavām.

     Slinga terapija tiek izmantota, ja ir kustību un balsta sistēmas problēmas, galvas vai muguras sāpes, locītavu artrozes, bijusi kāda trauma, lūzums. Tā ir piemērota sēdoša un mazkustīga darba darītājiem (biroja darbiniekiem, šoferiem, frizieriem), sievietēm pēc dzemdībām, sportistiem.

     Slinga terapija ir valsts apmaksāta, ja ir ārsta – rehabilitologa norīkojums, bez norīkojuma terapiju var apmeklēt par maksu.


image