News
Dūņu (peloīdu) procedūras

     Ārstnieciskām dūņām ir atšķirīga izcelsme un fizikāli ķīmiskais sastāvs. Cilvēka organismā tās izraisa sarežģītu fizioloģisku un terapeitisku efektu (termiskā, ķīmiskā un mehāniskā iedarbība).

     Veicot ārīgās dūņu (peloīdu) procedūras, visi trīs faktori (termiskais, ķīmiskais, mehāniskais) kairina dažādos ādas (termo-, hemo-, osmo-, mehano-) receptorus.

     Dūņu terapijai piemīt daudz dažādu ārstniecisko efektu. Vidēji iedarbojoties uz hronisku iekaisumu perēkli, novēro pretiekaisuma, pretsāpju un uzsūcošu efektu. Dūņas veicina reģeneratīvos procesus, lūzuma gadījumā paātrina kaula rumbējuma veidošanos un uzsūcoši iedarbojas uz svaigu pārmērīgu rumbējumu. Šādi izpaužas peloīdu ārstnieciskā iedarbe uz organismu. Dūņu terapija labvēlīgi ietekmē muskuļu tonusu un palielina locītavu kustību amplitūdu. Kakla osteohondrozes slimniekiem peloīdterapija, reflektori iedarbojoties uz intrakraniālo asinsriti, mazina venozo stāzi un veicina asinsapgādi, attīsta kolaterālos asinsvadus.

     Dūņu dziedniecībai, tāpat kā citām fizikālās medicīnas metodēm, piemīt terapeitiskā pēciedarbe. Tas nozīmē, ka daudzās novirzes organismā, kuras rodas procedūras laikā, turpinās vēl kādu laiku (2-24 stundas) pēc tās. Katras nākamās procedūras efekts summējas ar iepriekšējo. Tāpēc kursa (10 procedūras) ārstēšanas panākumi ir lielāki un noturīgāki par vienas vai dažu procedūru radītajiem.

     Lai saņemtu procedūru, ir nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums.

     Ludzas medicīnas centrā dūņu terapijas (peloīdterapijas) ilgums ir 30 minūtes. Cena par vienu seansu: aplikācija 40 x 30 cm (mugurai) – 8 eur, aplikācija 20 x 30 (locītavām) – 4 eur. Procedūru ir vēlams veikt ne biežāk kā 2 – 3 reizes nedēļā, kopā rekomendējam iziet 10 procedūru kursu. Uz procedūru lūgums ierasties ar savu dvieli, papildus informāciju var uzzināt pa tālruni +371 22014630. Šobrīd procedūras tiek veiktas “dzīvās” rindas kārtībā.


image